Viis mõttekohta diskori või DJ pulma tellimisel

Pulmapidu on üritus, mis peab olema hästi ja korralikult planeeritud. Kui seda postitust juhtusid lugema just sina, kes plaanib peagi abielluda, siis palun jätka lugemist, toon välja mõned kasulikud nipid ja mõttekohad.

Olen hetkel planeerimas selle suve pulmapidusid noorpaaridega. Enne iga pulma tahan ma alati silmast silma kohtuda ka noorpaariga ja rääkida, rahulikult, lihtsalt, selgelt ja põhjalikult läbi terve peo. Tavaliselt kulub mul selleks tund, aga mõnikord ka kaks tundi, või lausa kolm.

Nädal tagasi kohtusin Tallinnas ühe paariga. DJ pulma kutsuda oli välja pakkunud mees. Pruut ei olnud veel päris hästi aru saanud, milleks pulma DJ – tegemist oli tema meelest puhtalt kuluallikaga.

Esitasin seejärel talle järgnevad küsimused, mis muutsid pruudi meelt ja lisaks andsid ka peigmehele kinnitust, et ta oli oma pulmapeo planeerimises õige sammu teinud.

Pilt: http://thefreewedding.com

Muusika pulmas

  1. Kes toob teie pulma helitehnika? Ärge siinkohal arvestage bändiga, kuna bändi ei pruugi teie pulmas üldse olla kui te seda ei tellinud või bänd tavaliselt lahkub peale pulmapeo ametlikku osa, koos oma tehnikaga. Lisaks ei tegele bänd pulmas ei millegi muu kui kindlalt oma muusikalise repertuaari esitamisega (kui neil just helimeest kaasas pole ja te neile lisa ei maksa helitehnika kohapeal hoidmiseks paariks lisatunniks).
  2. Kust tuleb taustamuusika? Kes seda kontrollib/valvab? Kes valib taustamuusika? Kes teeb pleilistid? Vaevalt soovite enda pulmas kuulda raadiot koos reklaamidega või mõnda kitsa žanri muusikat kellegi isiklikust pleilistist.
  3. Kes kontrollib mikrofone, helitaset, mängib “vahe-kõlle” ja ei lase tekkida piinlikel momentidel kui tekib programmi paus või ootamatu vaikus?
  4. Mis saab edasi pärast südaööd, kui bänd pillid kokku paneb? Kas keegi hakkab telefonist oma Youtube/Spotify pleilisti mängima läbi kohaliku arvutikõlari või muusikakeskuse? Öödisko puudumine on olnud mitmete pulmapidude puudujääk, kus mina olen külalisena viibinud. Kuni leitakse lahendus, kuidas pidu jätkata, vajub  pidu tavaliselt selle ajaga laiali, üle poole rahvast läheb magama või koju.
  5. Mõnikord on vaja liigutada kõlareid ja lasta taustamuusikat toimumispaiga eri ruumides ja eri aladel, erinevatel ürituse toimumise etappidel. Kes sellega taas tegeleb?

Lahendus

Vastus ja lahendus ülalpool välja toodud küsimustele on kutsuda oma pulma DJ. Kogenud pulma DJ ei tee ainult öödiskot, vaid dekoreerib sobiva ja asjakohase muusikaga terve ürituse ja valvab tervet helitehnilist poolt.

Muusikat vajab terve üritus, alates saabumisest peopaika kuni peo viimaste minutiteni.

Kogenud diskor planeerib terve ürituse muusikalise poole, konsulteerides nii pruutpaari kui ka võimalusel pulmaisaga. Nii saavad asjad paika sobitatud ja te ei pea enda elu ühel tähtsamal peol kordagi tegelema “tehnilise jamaga”, kiusama oma sõpru ja muretsema ja kahetsema mingite ärajäänud või tegemata muusikaliste elementide pärast.

Oled valiku ees, kas tellida DJ või bänd? Loe ka lähemalt siit.

Lisa kommentaar