Olen külastanud nii peokülalise kui ka DJ-na sadu pidusid. Nii mõnelgi peol käies olen avastanud nii enda kui ka teiste juures, mida võiks järgmisele peole või üritusele minnes paremini teha ja kuidas ikkagi nautida iga üritust või pidu täiel määral. Loe lähemalt ja mõtle läbi enda järgmisele peole mineku plaan. Usu mind, seda tasub teha!
Puhka välja
Sa võid ükskõik kui hästi end riietada või teha mistahes ettevalmistused, aga kui peole saabuda päevast väsinuna, võid kindel olla, et see pidu sinu jaoks ei õnnestu.
Mõnikord juhtub, et pidu on kõigest paari tunni pärast peale tööpäeva või saabud peole otse pikalt sõidult. Sellised olukorrad on õnneks ette näha ja hea tahtmise korral annab kas majutuskohas või kodus teha nn uinak ehk powernap. Ise diskorina teen seda tihti ja tavaliselt piisab juba 20-30 minutilisest uinakust, et end peol värske ja energilisena tunda.
Mida lühem aeg jääb peole saabumise ja ärkamise vahele, seda parem. Seda pikemalt ja toredamalt saab sinu aeg veedetud, sest oled värske ja energiline, suudad luua ja jälgida vestlusi ja olla “orbiidil” 🙂
Mõtle riietusele
Olen ise tihti selles hädas ja usun, et ma pole ainus mees sellise murega. Mehed, kelle on kodus stiilitundega naine, on õnnelikud. Mina isiklikult avastan enamasti 2 tundi enne peole minekut, et “oih, aga ma pean ju midagi selga ka panema”.
Peole minekuks ei pea alati uut riietust ostma. Kui soovid säästlikult ja samas stiilselt hakkama saada, soovitan läbi käia paarist riidepoest ja leida endale paar riideeset, mis on universaalse välimusega (sinised-hallikad toonid) ja hoida need alati kapis valmis.
Minul endal on kapis ootamas alati üks pintsak ja umbes viis särki. Sellest piisab, et külastada enamik pidusid ilma kellegi silma riivamata ega endale häbi tegemata 🙂
Planeeri juba eelmisel õhtul
Kui käes on reede ja tead, et sind ootab laupäeval ees kas sõbra juubel või hoopis ettevõtte talvepidu, siis võiks pidada piiri alkoholiga, tarbida palju vett ja hoida enda tervist ka järgmise peo jaoks.
Ise diskorina olen sunnitud mõnikord peol käima kolmel-neljal õhtul või ööl järjest ja olengi seadnud enda jaoks piirid, et magan peale igat pidu end võimalikult välja ja tarbin palju vett.
Kuidas peost edukalt osa võtta?
Peo edukaks pidamiseks on vaja ka peol vastavalt käituda ja jälgida tegevusi. Kui peol on õhtujuht, siis kuula mida õhtujuht räägib ja võta osa tegevustest. Olen näinud paljudel pidudel, kus inimesed nõjatuvad vastu lauda ja pööravad pilgud lakke kui õhtujuht neid kaasa proovib haarata.
Samuti ära unusta ka peo sisu ja eesmärki. Kui tegu on pulmaga, siis võiks arvestada pulmapeo aspektidega ja meeles pidada, et pulmapidu pole ainult pidu noorpaarile vaid eelkõige tervele seltskonnale. Seega on väga oluline võtta osa pulmaisa poolt läbi viidavatest tegevustest.
Ära karda teiste peokülalistega tutvuda. Mida rohkem sa julged teistega peol suhelda, seda suurema elamuse sa sellelt peolt lõpuks saad.
Kui viibid juubelil, siis arvesta asjaoluga, et juubilar on selle peo teinud sinu jaoks. Olen juubeleid läbi viies ja ka enda omasid korraldades näinud, et juubilarid näevad oma peoga üldjuhul palju vaeva ja iga külaline on peole hoolikalt valitud. Seega ära suhtu sellesse peosse nagu igasse suvalisse baaris veedetud reedesse.
Joo vett
Toon veelkord välja vee joomise tähtsuse enne, peo ajal ja ka pärast pidu. Toon näite – öö jooksul muusikat mängides joon ma tavaliselt ära 1 – 1.5L vett, sealjuures ei teki kordagi öö jooksul vajadust minna WC-sse.
Öösel või hilisõhtul on unerežiim häiritud ja lisaks pidev ringi liikumine ja suhtlemine põhjustab organismis suuremat veetarvet. Kui veel lisada veel valemisse alkohol, siis oledki juba topelt vee vajadusega.
Hommikune pohmell on parim indikaator peol tehtud vigadest: erinevate jookide segamine ja veepuudus.
Kokkuvõtteks
Pidu on sündmus sinu elus. Mida rohkem me sündmusi enda elus kogeme, seda rohkem me enda elu mäletame.
Pidudel on tähtis roll meie kõigi eludes ja seal veedetavasse aega võib samuti suhtuda läbimõeldult!